Jeremy Krug has prepared the Ultimate Review Packet for AP Chemistry to help students everywhere prepare for the AP exam and score to their potential. Here are what students are staying about the Ultimate Review Packet.
“Best purchase of my entire life!” – Julie
“Jeremy Krug is literally a master of teaching chemistry. His clear and concise guides and videos remove all potential confusion in this course.” – Joshua
“Your Ultimate Review Packet is the real deal and runs circles around the other review books and websites I’ve tried. You are literally saving lives Mr. Krug! – Claudia
“I paid $600 for a different AP Chem prep course, and it was nowhere near as good as your Ultimate Review Packet.” – Liam
For just $29.99, the Ultimate Review Packet includes everything you need to succeed in both your AP Chem class and on the big exam in May. It includes:
- A complete 30-minute summary video for each unit, accompanied by a Key Concepts worksheet to help you follow along and get organized
- A study guide with practice problems to help you learn every topic in every unit of the course (with answer keys!)
- Exclusive Guided Notes covering Mr. Krug’s YouTube AP Chem 103-video series
- Mr. Krug’s exclusive tips and tricks videos to help you score your best on each unit.
- Practice multiple-choice and free-response question sets for each unit, modeled after the AP exam, complete with detailed answer keys
- Two full practice exams, with complete answer guides and score diagnostics to help you focus your studies and raise your score
- Access to livestreams with Mr. Krug, exclusively for Ultimate Review Packet subscribers
When students purchase the Packet, they receive 365 days of digital access to all these resources. So what are you waiting for? Get the Ultimate Review Packet today!
Teachers, you can purchase the Ultimate Review Packet for your entire class at a big discount! When you purchase the AP Chemistry Ultimate Review Packet for your class, you’re giving every student personal access to every resource available in the Packet to help your students raise their scores and learn to their potential. At just $20 a student, a class subscription to the Ultimate Review Packet will be a resource you can incorporate into your instruction every day!